TORNBY IF HÅNDBOLD:  HOLD-TRÆNINGSTIDER 2017/18
      Opdateret 12. oktober 2017   
 HOLDsmiley
    DER KAN KOMME ÆNDRINGER I TIDERNEsmiley TRÆNERE:  DER KAN SKE ÆNDRINGER smiley
 
NYHEDsmiley GRATIS KONTINGENT
TIL NYE UNGDOMSSPILLERE
HVIS DU IKKE HAR SPILLET HÅNDBOLD, INDEN FOR DE
SIDSTE 12 MDR. HAR DU FRI KONTINGENT INDTIL
1. DECEMBER 2017.
HVIS DU ØNSKER AT FORTSÆTTE DEREFTER, 
 BETALE DU
HALV KONTINGENT FOR RESTEN AF SÆSONEN.
  Turneringsleder: Henning Sigsgaard Tlf. +45 6112 7355  sigsgaard@has.dk
e-mail: tornby.haandbold@has.dk
  Nedenfor hold har første træningsdag tirsdag den 19. september  
U-6 Piger årg. 2011-2013
U-6 Drenge årg. 2011-2013
Tirsdag kl. 14.45-15.45 (I Multisalen)
Bliver hentet i Børenehaven, og fulgt tilbage efter træningen
Lina Fonseca, tlf. 2857 5522 linasegen@gmail.com
Louise Gade, tlf. 2511 1933 perikonvej@outlook.dk
Lene Kristensen, tlf. 2556 2671 lpk@email.dk
  Nedenfor hold har første træningsdag tirsdag den 19. september  
U-8 Piger årg. 2009-2010
U-8 Drenge årg. 2009-2010
Tirsdag kl. 15.00-16.00
(Senere på sæsonen, måske også torsdag kl. 15.15-16.15)
Trine Ketilsson, tlf. 2281 8146 t.ketilsson@gmail.com
Bjørn Rolf Ketilsson, tlf. 2849 9059 b.r.ketilsson@gmail.com
  Nedenfor hold har første træningsdag mandag den 21. august  
U-10 Drenge årg. 2007-2008 Mandag kl. 15.30-16.30 og onsdag kl. 15.15-16.15 Johnny Neergaard, tlf. 4040 9822 jn@bergship.dk
Charlotte Vadsager, tlf. 4040 7724 Charlottevadsager@gmail.com
  Nedenfor hold har første træningsdag mandag den 21. august  
U-10 Piger årg. 2007-2008 Tirsdag kl. 16.00-17.00 og fredag kl. 15.00-16.00 Helle Fjordbak, tlf. 2682 3085 h_carlsen@hotmail. com
Benedikte Mikkelsen, tlf. 2074 2938 benedikte.m@live.dk
Ida Bjerregaard, tlf. 3033 2874 idasbjerregaard27@gmail.com
  Nedenfor hold har første træningsdag mandag den 14. august  
U-12 Piger årg. 2005-2006 Mandag kl. 16.30-17.45 og torsdag kl. 16.15-17.45 Pia Kjelgaard, tlf. 2855 6777 psk75@icloud.com
Charlotte Bo Hald, tlf 2019 5638 charlottebohald81@gmail.com
Kenneth Bo, tlf. kboj81@gmail.com
  Nedenfor hold har første træningsdag tirsdag den 15. august  
U-12 Drenge årg. 2005-2006 Tirsdag kl. 17.00-18.30 og fredag kl. 17.00-18.15 Kasper Bang, tlf. 4198 2578 
Tilde
Cecilie B. Christensen, tlf. 2048 7049 bcb@tornby.dk
  Nedenfor hold har første træningsdag tirsdag den 15. august  
U-14 Piger årg. 2003-2004 Tirsdag kl. 17.00-18.30 og fredag kl. 17.00-18.15 Martin Koning Larsen, tlf. 6090 0360 ml13@student.aau.dk
  Nedenfor hold har første træningsdag mandag den 31. juli  
U-14 Drenge årg. 2003-2004
U-16 Drenge årg. 2001-2002
Mandag kl. 17.45-19.15 og onsdag kl 17.15-18.30 Frederik Rams, tlf. 3028 0711 frederik_rams@msn.com
Tenna Harregaard, tlf. 2257 9011 tenna_harregaard@hotmail.com
Nico Bruun, tlf. 2720 7961 nicogbruun@gmail.com
  Nedenfor hold har første træningsdag tirsdag den 1. august  
U-16 Piger årg. 2001-2002
U-18 Piger årg. 1999-2000
Tirsdag kl. 20.15-22.00 (sammen med serie 3 og nogen fra serie 1)
Torsdag kl. 17.45-19.00 (sammen med serie 3)
Mathias Hvims Jeppesen, tlf. 2926 8878 hvims@live.dk
  Nedenfor hold har første træningsdag mandag den 31. juli  
Senior Damer årg. 1998 og før
3. division +
Mandag kl. 19.00-20.30 (førsteholdstruppen) i Hirtshalshallen
Torsdag kl. 19.00-20.30 (3. division og serie 1)
John Helledie, 3051 0806 jhelledie@mail.dk
Morten K. Lauritsen, tlf. 2916 5868 mkl8@stofanet.dk
Martin Koning Larsen, tlf. 6090 0360 ml13@student.aau.dk
  Nedenfor hold har første træningsdag tirsdag den 1. august  
Senior Damer årg. 1998 og før
Serie 1 og 3
Tirsdag kl. 20.15-22.00 (serie 1 og 3)
Torsdag kl. 17.45-19.00 (serie 3 sammen med U-16-U-18)
Martin Koning Larsen, tlf. 6090 0360 ml13@student.aau.dk
Dennis Christensen, tlf. 2233 9734 dennis.c@10mb.dk
  Nedenfor hold har første træningsdag torsdag den 10. august  
U-18 Drenge årg. 1999-2000
Senior Herrer årg. 1998 og før
Tirsdag kl. 18.30-20.15 og torsdag kl. 20.30-22.00 Esben Lambreth, tlf. 3022 2544 Esben.lambreth@skolekom.dk
Thomas Jensen, tlf. 2392 4088 Tjbyg@hotmail.dk
Emil Lyn Andersen, tlf. 6068 7232 emilfailer@hotmail.com
  Nedenfor hold har første træningsdag onsdag den 30. august  
Senior Herrer årg. 1998 og før
Serie 4
Onsdag kl. 20.30-22.00 Jakob Nielsen, tlf. 2829 2769 jakobsegen@gmail.com
Anders Thomsen, tlf. 2244 8178 andersthomsen7@gmail.com
Emil Lyn Andersen, tlf. 6068 7232 emilfailer@hotmail.com
Spesialtræning - alle på skift
Målmandstræning - alle på skift
Fredag kl. 18.15-19.30 Skiftende trænere.
Morten K. Lauritsen, tlf. 2916 5868 mkl8@stofanet.dk
Jakob Nielsen, tlf. 2829 2769 jakobsegen@gmail.com
     
Tornby Idrætsforening | Rævskærvej 12 | Tornby | 9850 Hirtshals |